logodolenec

Výlety v okolí

V okolí Dvora Dolenec najdete hned několik zajímavých míst, kam můžete vyrazit …

Bývalé Miletínské lázně

Kaple, bývalý hostinec i kamenný most vedoucí ke studánce jsou pozůstalostí lázní z 18. stolení, které byly založeny majitelkou miletínského panství, Marií Annou hraběnkou z Magnit.

Stezka Karla Jaromíra Erbena

Naučná stezka K.J.Erbena vede městečkem Miletín a jeho okolím. Stezka Vás seznámí s rodištěm, životem a dílem věhlasného spisovatele, vybrat si můžete ze dvou okruhů.

Přehrada Les Království

Pohádková pseudogotická přehrada budovaná z místního pískovce je unikátní technickou památkou a svojí atmosférou vyzývá k procházkám v jejím okolí.

Hospitál Kuks

Zrekonstruovaný unikátní barokní komplex bývalých lázní, hospitálu s kostelem Nejsvětější Trojice a původní lékárnou, byl založený koncem 17. století F. A. Šporkem. Součástí je i lapidárium Matyáše Bernarda Brauna.

Braunův Betlém

Unikátní evropské barokní sochařství v plenéru s Braunovým Betlémem je neodmyslitelnou součástí kukského okolí. K Betlému Vás dovede stezka směřující až k hospitálu Kuks.

Zvičina

Vrchol majestátní Zvičiny dominuje celému okolí s nadmořskou výškou 671 m. Dominantou je kostelík Jana Nepomuckého a turistická Raisova chata s otáčivou věží.

Hrad Pecka

Původně gotický hrad byl v 16. století přebudován na zámek, jehož nejznámějším majitelem byl Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, známý cestovatel, hudebník a spisovatel.

Safari park Dvůr Králové

Je jednou z nejznámějších ZOO v ČR. Pyšní se největší druhovostí afrických zvířat v Evropě a Africkým a Lvím safari. Čeká Vás přes 2300 zvířat v pavilónech a ve výbězích.

Hořice

Hořice jsou spojeny těžbou pískovce a sochařstvím (sochařské a kamenické školy), díky tomu jsou  městem kamenné krásy.  Navštivte vrch Gothard a ochutnejte tradiční Hořické trubičky.